sobota, 31 sierpnia 2013

20. Jak zrobic sobie wzór z okładki?

Stuk puk...
Moja inspiracja za długo siedzi w moim móżdżku by nie pokazać się światu ;) Jeśli ktoś kiedyś będzie chciał skorzystać i też sobie zrobić własny hafcik to zapraszam do przeczytania i obserwowania dalszych moich postępów. Metoda bardzo prehistoryczna, ale w tym przypadku bardzo dobra :) Może i bardziej pracochłonna ale jak dla mnie to bardziej dokładna ;)
1. Mój zeszycik wkładam najpierw w taką foliową koszulkę do segregatorów lub korzystam z bezbarwnej folii(nieco grubszej). Przygotowuję mój niezawodny foliowy pisaczek-brązowy i czarny.

wtorek, 27 sierpnia 2013

19. Wedding Story- koniuszek :)

Stuk puk...
Troszkę poprawek, kilkanaście francuskich knotków, rezygnacja z kilku detali i? Para Młoda gotowa!
 "Wedding Story" SR-B73
DMC w kolorze kremowym, 7xxx /1 cm
Mulinka: Ariadna,
Dodatki: DMC metalizowana(E301), gwoździk w kolorze miedzianym(naszyjnik panny młodej)

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

18. Sowa na filcu i cała reszta :)

Stuk puk...
Postanowiłam, że nie mogę wiecznie siedzieć w swoim kąciku za skrzypiącymi drzwiami. Dzisiaj otwieram drzwi i jednak powiem jak to przez te ostatnie dni u mnie było....
Po pierwsze- wakacje... nie za długo. Wakacje za nami, czas na popracowanie....
Zacznę od ukończonej pracy- zawieszka Sowa na filcowej szarości, milusińska towarzyszka:)

sobota, 3 sierpnia 2013

15. Zakładka "Le Lutin bleu" Niebieski elf. Odsłona 3

Stuk puk...
Odsłaniam kolejny etap powstawania zakładki z niebieskim elfikiem. Zastanawia mnie efekt końcowy, ponieważ to od niego będzie zależała następna inspiracja. Jak na razie nie jestem do końca zadowolona z postępów, z kolorów (nie mówiąc o wieczornych fotkach które w ogóle jakieś niebieskie się zrobiły !!!)
Obecnie odpuściłam sobie dolną część kapelusza mojego elfika i zaczęłam robić niebieskie tło...kolorki mi się nieco różnią w stosunku do założonego planu, o ile ciemne kolorki "wychodzą" na gotowym wzorku tak jak w motku, o tyle mam wrażenie- że z jasnymi jest inaczej- nie wyglądają już tak samo, błękitne robią się jaśniejsze, niebieskie średnie- są ciemniejsze... Poczekamy, zobaczymy....